Giordano Lombardo - Gavi di Gavi DOCG 2022

Osvěžující Gavi s lehkým náznakem minerálu. Ovocné tóny a svěží kyselinka. Perfektní víno!

Dostupnost Skladem
335 Kč
Giordano Lombardo - Gavi di Gavi DOCG 2022

Gavi del Comunedi Gavi, bílé víno z Piemontu, se vyznačuje kombinací vápence, sopečných nánosů a jílu. Certifikováno jako bio-dynamické víno s certifikátem Demeter, je vytvořeno v renomovaném vinařství Giordano Lombardo, lídru v produkci biodynamických vín v této oblasti.

Světle žlutá barva s zelenkavými odlesky představuje Gavi jako odraz centra – Gavi. Jeho jemná ovocná vůně s vyzrálými jablky a delikátní chuť s osvěžující kyselinkou vytvářejí víno s prostředím vlastním této výjimečné oblasti. Ocenění Demeter potvrzuje závazek vinařství k biodynamické výrobě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cortese
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

V srdci krajiny mezi Piemontem a Ligurií, kousek od středověké vesnice Gavi, vyniká biodynamická farma Giordano Lombardo. Rozkládající se na dvaceti hektarech uprostřed zelených dubových lesů a vinic, toto idylické místo nabízí útočiště od městského shonu. Původní réva Cortese di Gavi a Barbera je zde pěstována biodynamickým způsobem, vytvářejícím víno, které odráží klima, půdu a tradice této oblasti. Giordano Lombardo se zasazuje o zdravé a přírodní výrobní procesy, zveme všechny, kteří ctí přírodu a chtějí sdílet naše vášně, aby s námi objevili krásu a autentičnost této vinařské tradice.