Vinařství Baláž - Cabernet Moravia rosé 2022

Lehké a osvěžující rosé s elegantním aromatickým projevem a vyzrálým ovocným patrem.

Dostupnost Skladem
159 Kč 212 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Cabernet Moravia rosé 2022

číslo šarže: 31-22

Nos vína je čistý a přímý s elegantní aromatikou vyzrálého peckového ovoce, lesního bobulového ovoce a záběru s osvěžující nádechem citrusových plodů.
Patro vína je suché a přímé s křehkou limetkovou kyselinou, vyzrálým projevem červeného a černého lesního bobulového ovoce a středně dlouhou osvěžující dochutí.

Odrůdové složení: Cabernet Moravia

Doporučené párování: Podávejte k zeleninovým salátům. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  11 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Moravia
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.