Vinařství Baláž - FreshSecco Muškát Moravský 2022

Muškát Moravský z vinařství Baláž je krásné svěží polosuché víno, plné oslnivých aromat!

Dostupnost Skladem
159 Kč 212 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - FreshSecco Muškát Moravský 2022

číslo šarže: 35-22

Toto super-fresh polosuché perlivé Muškátové víno je skvostnou kombinací typické expresivní aromatiky a harmonického patra. Od prvního dojmu vás okouzlí a bude vás provázet po celý večer. Je ideálním společníkem pro večírky, zejména pro ty, kteří milují divokost.

V sklenici zazáří zlatavě žlutá barva s jemným perlením. Na nosu budete ucítit čistou a výraznou aromatiku, kterou tvoří bílé květy, zralé peckové a jádrové ovoce, a na závěr se zjeví nádech sušené citrusové kůry.
Patro tohoto vína je polosuché a přímé, s vyváženým poměrem zbytkového cukru a jemné limetkové kyseliny. Jeho hladký ovocný projev a středně dlouhá osvěžující chuť doprovází jemné perlení.
Celkově je to víno, které vás okouzlí typickou Muškátovou expresivitou a vyváženým projevem.

 

Ocenění: Zlatá medaile Jarovín rosé

                

Odrůdové složení: Muškát Moravský

Doporučené párování: Doporučujeme ho pro běžné pití, degustaci, nebo jako skvělý letní aperitiv. Ideální partner pro bílé drůbeží maso a nezrající sýry.. Servírovací teplota optimálně 7 - 10 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Extra dry
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Muškát Moravský
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.