Vinařství Baláž - FreshSecco Veltlínské červené rané 2022

Jemně perlivé Veltlínské červené rané, čisté a postupně se rozvíjejícím aromata. Tóny peckového a citrusového ovoce s bílými květy.

Dostupnost Skladem
159 Kč 212 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - FreshSecco Veltlínské červené rané 2022

číslo šarže: 93-22

Jemně perlivé Veltlínské červené rané, se prezentuje čistým a postupně se rozvíjejícím aromatem. Tóny peckového a citrusového ovoce spolu s bílými květy tvoří harmonickou symfonii. To je víno, které nenechá nikoho chladným.

Světle žlutá barva s jemným perlením.

Nos vína je čistý a osvěžující, s jemnou květnatostí a nádechem kandovaného ovoce.

Na patře se rozvine suché víno s přímou limetkovou kyselinou, vyzrálým ovocně-květinovým projevem a středně dlouhou dochutí.

Celkový dojem? Vyvážená svěžost, elegantní aroma a osvěžující chuť ve sklenici. Doporučujeme pro běžné pití, degustaci, nebo jako skvělý letní aperitiv. Toto víno přináší dožitky a radost ze sklizně na každém doušku.

 

Odrůdové složení: Veltlínské červené rané

Doporučené párování: Ideální doprovod k měkkým nezrajícím sýrům a lehkým zeleninovým salátům. Skvěle se hodí jako letní aperitiv. Servírovací teplota optimálně 7 - 10 °C

Obsah alk.:  12 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Brut
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské červené rané
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.