Vinařství Baláž - Hibernal 2022 suché

Plný a elegantní Hibernal s nádhernou šťavnatou ovocností a jemnou mineralitou. Komplexní suchý Hibernal s výraznou aromatikou a vybalancovaným osvěžujícím patrem.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
195 Kč 260 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Hibernal 2022 suché

Vzhled: Zlatavě žlutá barva.

Nos: Nos vína je čistý a přímý s expresivní odrůdově typickou ovocně-herbální aromatikou a projevem vyzrálého bílého bobulového ovoce, květu černého rybízu a sušeného tropického ovoce.

Patro: Patro vína je suché a přímé s vyváženým poměrem zbytkového cukru a lehké osvěžující limetkové kyseliny, vyzrálým ovocným projevem a středně dlouhou osvěžující herbální dochutí.

 

Doporučené párování: Hodí se k plněným těstovinám, k zrajícím aromatickým sýrům a marinovaným masům. Ideální teplota 11 - 13 ºC

Odrůdové složení:  Hibernal

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Hibernal
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika
Položka byla vyprodána…

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.