Vinařství Baláž - Muškát Moravský 2021

Víno výrazné žluto-zelené barvy.

Dostupnost Skladem
169 Kč –20 % 135 Kč 180 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Muškát Moravský 2021
Vinařství Baláž - Muškát Moravský 2021
Akce Výprodej
169 Kč –20 %

číslo šarže: 3-21

Víno výrazné žluto-zelené barvy. Nos vína je čistý, přímý a výrazný s typickou odrůdovou aromatikou vyzrálého peckového ovoce, sladkého koření a květů muškátu. Patro vína polosladké, plnější a uhlazenější, zároveň však s osvěžují a šťavnatou limetkovou kyselinou a středně dlouhou ovocně-kořenitou dochutí.

Víno vhodné jak k běžnému pití a degustaci, tak k sladkým hlavním pokrmům jako jsou meruňkové knedlíky, dále k plodům moře a celkově bude ideálním společníkem vašeho letního grilování.

 

Odrůdové složení: Muškát Moravský

Doporučené párování: Podávejte k meruňkovým knedlíkům a čerstvým nezrajícím sýrům. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Muškát Moravský
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.