Vinařství Baláž - Muškát Moravský 2022 jakostní

Suchý, elegantní Muškát moravský s atraktivní vyzrálou aromatikou a ovocně-květinovým patrem.

Dostupnost Skladem
175 Kč 233,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Muškát Moravský 2022 jakostní

číslo šarže: 34-22

Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající elegantní odrůdovou aromatikou s tóny vyzrálého peckového a jádrového ovoce, kandovaného ovoce a bílých květů.
Patro vína je suché a přímé s křehkou a zároveň osvěžující citrusovou kyselinou, vyzrálým ovocně-květinovým projevem a středně dlouhou vyváženou ovocně- kořenitou dochutí.

 

Odrůdové složení: Muškát Moravský

Doporučené párování: K běžnému pití a degustaci, k lehkým letním salátům, tepelným úpravám zeleniny a měkkým nezrajícím sýrům. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Ocenění: Prague Wine Trophy 2023 Prague Gold

                       

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Jakostní
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Muškát Moravský
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.