Vinařství Baláž - Pálava 2021

Pálava z vinařství Baláž je víno s citrusově žlutou barvou.

Dostupnost Skladem
225 Kč –20 % 179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Pálava 2021
Vinařství Baláž - Pálava 2021
Akce Výprodej
225 Kč –20 %

číslo šarže: 27-21

Víno má výrazné aroma vyzrálého ovoce, jemné a elegantní květnatosti a v závěrů s nádechem sladké kořenitosti. Polosladká chuť s osvěžující limetkovou kyselinou a středně dlouhou dochutí s projevem vyzrálého a kandovaného ovoce a elegantní kořenitosti.Doporučujeme k běžnému pití a degustaci, k drůbežím masům a čerstvým nezrajícím sýrům.

 

Odrůdové složení: Pálava

Doporučené párování: Podávejte k drůbežím masům a čerstvým nezrajícím sýrům. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  14 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Pálava
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Dunajovský kopec
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.