Vinařství Baláž - Ryzlink Rýnský 2021 - Dunajovický kopec - edice Baláž

Ryzlink rýnský s jemnou ovocně - květinovou aromatikou a svěžím dlouhotrvajícím patrem.

Dostupnost Skladem
205 Kč 273,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Ryzlink Rýnský 2021 - Dunajovický kopec - edice Baláž

číslo šarže: 74-21

vzhled vína: Zlatavě žlutá barva.

nos: Nos vína je čistý a přímý po prodýchání s jemnou ovocně-květinovou aromatikou s tóny vyzrálého peckového a jádrového ovoce, lipových květů a v závěru s nádechem tónů včelího vosku.

patro: Patro vína je suché a přímé s osvěžující a šťavnatou citrusovou kyselinou, elegantním ovocně-květinovým projevem a dlouhotrvající svěží minerální dochutí.

doporučujeme: K běžnému pití a degustaci k bílým sladkovodním rybám, teplé lahůdkové zelenině (chřest, artyčoky) a měkkým nezrajícím sýrům.

 

ocenění: ZM Valtické vinné trhy 2023

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Dunajovský kopec
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.