Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský 2021 edice Baláž

Zlatavě žlutý Ryzlink Vlašský s typickou odrůdovou aromatikou.

Dostupnost Skladem
195 Kč 260 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský 2021 edice Baláž

číslo šarže: 17-21

Rok výsadby vinice 2013, podloží - hlinité spraše a předkvartérní štěrky nekarbonátové 
sběr proběhl 7. 10. 2021, cukernatost při sběru 21,2 °NM

vzhled vína: Zlatavě žlutá barva.
nos: Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající typickou odrůdovou aromatikou s tóny peckového a bílého bobulového ovoce, skořápkového ovoce a osvěžující minerality.
patro: Patro vína je suché a přímé s dobrou citrusovou kyselinou, vyzrálým ovocným patrem a dlouho trvající ovocně-minerální dochutí.
charakteristika: Typický Ryzlink vlašský s elegantní a postupně se otvírající odrůdovou aromatikou a ovocně-minerálním patrem.
doporučujeme: K běžnému pití a degustaci k bílým sladkovodním rybám, teplé lahůdkové zelenině (chřest, artyčoky) a měkkým nezrajícím sýrům.

 

ocenění: zlatá medaile Národní soutěž vín

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Pod Slunným vrchem
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.