Vinařství Baláž - Tramín Červený 2022

Tramín s vyzrálým aromatickým projevem a vyváženým patrem.

Dostupnost Skladem
185 Kč 246,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Tramín Červený 2022

číslo šarže: 24-22

Nos vína je čistý a přímý s odrůdově typickou aromatikou s tóny vyzrálého jádrového ovoce kandovaného tropického ovoce a květů čajové růže.

Patro vína je polosuché, čisté a přímé s vyváženým poměrem zbytkového cukru a křehké limetkové kyseliny s vyzrálým ovocným projevem a středně dlouhou ovocně kořenitou dochutí s lehkými květnatými tóny.

 

Odrůdové složení: Tramín Červený

Doporučené párování: Podávejte k drůbežím masům a k těstovinám nebo sladkým hlavním chodům. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Tramín Červený
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.