Vinařství Filip Mlýnek - Hibernal 2022 Liščí vrch + Dunajovský kopec

Cuveé dvou viničních tratí Liščí vrch a Dunajovský kopec. Bylo toho málo, tak se Filip rozhodl spojit dvě šarže v jednu. Myslíme si, že se mu nápad velice povedl.

Dostupnost Skladem
259 Kč 345,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Hibernal 2022 Liščí vrch + Dunajovský kopec

Plnější styl vína, takový Hibernal z posilovny, výrazné aroma, jako by ste spadli do kýblu s angreštem a černým rybízem. Silná vůňě černého rybízu s citrusovým podtónem. Hibernal který je výrazně suchý, suchý jak prašná cesta na poli. Chuť je opět silná rybízová, hledáte li výrazné a aromatické víno, tenhle Hibernal od Filipa Mlýnka bude přesně to co hledáte!

  • víno má jasnou zlatavou barvu
  • odrůdově typická a čerstvá vůně s aroma rybízu a angreštu
  • v chuti osloví pikantní kyselina

Doporučené párování: asijský styl kuchyně, ostřejší jídla z wok pánve.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Hibernal
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Liščí vrch, Dunajovský kopec
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.