Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2021 Staré

Totální bomba Rýňáku jak v chuti tak ve vůňi, klasika Rheingau minerál. Vůně minerálně-rozinková se silným projevem po písčitém podloží

Dostupnost Skladem
245 Kč 326,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2021 Staré

Ryzlink rýnský z vyhlášené viniční trati Staré.

Totální bomba Rýňáku jak v chuti tak ve vůňi, klasika Rheingau minerál. Vůně minerálně-rozinková se silným projevem po písčitém podloží. Chuť slaná s neagresivním cukrem. Stará vinice dává jeden z nejlepších Ryzlinků na Jižní Moravě

Víno je jemně nasládlé s krásnou šťavnatou kyselinou, která podporuje ovocnost vína. Objevují se zde výrazné tóny přezrálé meruňky, lipového květu a citrusové kyselinky.

Chuť je střeně plná, osvěžující s příjemným ovocným závěrem.

 

Doporučené párování: drůbež, ryby, smažený kapr, smetanové a tvarohové moučníky, těstoviny

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dobré pole
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Staré
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.