Vinařství Šoman - Ryzlink Vlašský 2022 - Plotny

Úžasný minerální vlašák od rodinného vinařství Šoman, který Vás na první dojem zaujme svojí bohatou odrůdovou aromatikou.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
225 Kč 300 Kč / 1 l
Vinařství Šoman - Ryzlink Vlašský 2022 - Plotny

číslo šarže: 23/22 Plotny

V chuti je krásně živé, středně plné a lehce šimravé na jazyku. 

Jasně zlatavá barva vína. Aroma žlutomasého ovoce, propolisu a rozinek. Chuť je velmi plná, intenzivní a lehce nasládlá s minerálním dozvukem.

 

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Doporučené párování: Skvěle se hodí k výrazné úpravě sladkovodních ryb, ale i krevety, přírodní vepřové nebo tvrdé sýry.. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  13 %

Ocenění: Zlatá medaile VINUM JUVENALE, Zlatá medaile Litoměřice, ZM Hustopeče,

 

Ryzlink vlašský je stará, odrůda vinné révy a je prokázáno, že k odrůdě Ryzlink rýnský nemá žádný příbuzenský vztah. Nejčastěji se uvádí, že vznikla ve Francii, odkud se rozšířila do okolí Heidelbergu, do Porýní a později, v 19. století do oblasti Dolního Rakouska a do Maďarska. Ve Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941. Ryzlink Vlašský je pro vinařství Šoman stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Tento Vlašák pochází z hroznů přímo pod Pálavou kousek od Perné, trat Levá Bavorská. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na různých výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chuť s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Země původu: Česká republika
Položka byla vyprodána…