Vinařství Sonberk - Merlot 2020 Velký Sonberk

Merlot Barrique z nejslunnější polohy vinohradu, která se ve víně převtěluje do intenzivní chuti, která je plná a robustní!

Dostupnost Skladem
590 Kč 786,67 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Merlot 2020 Velký Sonberk

Merlot Barrique plný slunce a tónů zralého bobulového ovoce.

Víno má barvu granátovou s lehce světlejšími rubínovými okraji. V jeho vůni ucítíte jemný nádech zralých borůvek a černého rybízu. Chuť je výrazně plná, s elegantními tóny ostružin, lesního ovoce, smetany a hořké čokolády. Závěr je příjemně dlouhý a hřejivý, s mladým projevem třešní, který se rozvíjí s časem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.