Vinařství Sonberk - Rulandské Šedé 2021

Suchá Rulanda šedá, skvěle pitelná s tóny tropického ovoce, citrusy a pomelo. Bohatá chuť, která je dlouhá a komplexní.

Dostupnost Skladem
250 Kč –12 % 220 Kč 293,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Rulandské Šedé 2021
Vinařství Sonberk Rulandské Šedé 2021
250 Kč –12 %

Víno má jiskrnou zlatavou barvu s lehkými světle žlutými okraji. V jeho vůni dominují tóny tropického ovoce, citrusů a pomela. Chuť je hutná, komplexní a plná, přináší primární ovocné tóny zralé broskve a meruňky, doplněné exotickými plody. Díky vyvážené kombinaci zbytkového cukru a živé kyseliny působí víno harmonicky, elegantně a má dlouhý závěr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské šedé (Pinot gris)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.