Vinařství Sonberk - Ryzlink Rýnský 2022

Ovocně výrazný Ryzlink s tóny lipového květu. Sice základní víno vinařství Sonberk, přitom víno vysoké kvality.

Dostupnost Skladem
250 Kč 333,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Ryzlink Rýnský 2022

Ryzlink Rýnský, vlajková loď vinařství Sonberk.

Víno zařazené do řady Stříbrný Sonberk, nabízí ukázkový charakter této odrůdy, který si budete přát ochutnat každý den!

Jedná se o jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché. Jeho zářivě žlutá barva s zlatými okraji láká k ochutnání. Vůně je plná čerstvých citrusů, sušených meruněk, medu a bylinek. Chuť je kořenitá a minerální s výraznou citrusovou ovocností. Víno evokuje aroma citrusů a lipového květu s lehkým náznakem sušených meruněk. Bohatá a šťavnatá chuť s osvěžujícím závěrem limetkové kůry zanechává nezapomenutelný dojem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.