Vinařství Sonberk - Sauvignon 2022

Barva vína je jiskrně žlutá se zlatým okrajem, vůně je okouzlující, plná květů černého bezu a plodů angreštu.

Dostupnost Skladem
250 Kč 333,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Sauvignon 2022

Skvěle pitelné víno vhodné pro každou příležitost.

Kvalitní víno s označením pozdní sběr, suché, světle žluté barvy s zelenými odlesky. Jeho jiskrná barva s zlatými tóny láká již na první pohled. Jeho vonný projev je okouzlující a plný květinových tónů černého bezu a angreštu. V chuti se setkáváme s pikantními tóny černého rybízu, bílé broskve a angreštu, které dodávají vínu nezapomenutelnou šťavnatost. Ideální pro osvěžení během letního večírku nebo pro zahřátí v chladnějších zimních dnech.

 

Sauvignon Blanc je starobylá francouzská odrůda, která pochází z francouzského regionu Bordeaux či z vinařských oblastí na Loiře. Nové genetické poznatky ukazují, že patrně vznikla samovolným křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín. Víno světlé zelenožluté barvy, ve vůni najdeme, angrešt či broskev. V chuti je pak víno pevné s intenzivním projevem ovoce zejména citrusů, příjemná a osvěžující kyselinka na závěr.

Odrůdové složení: Sauvignon

Doporučené párování: Doporučujeme k chřestu a kozím sýrům, rybám nebo krémovým polévkám. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.