Alain Jaume - Côtes du Rhône rouge - Grand Veneur 2021

Značka: Alain Jaume

Grenache 60% Syrah 30% Mourvedre 5% Cinsault 5% Červené víno z Côtes du Rhône spojuje jemnou ovocnost s kořeněnými tóny a zaoblenými tříslovinami.

Dostupnost Skladem
255 Kč
Alain Jaume - Côtes du Rhône rouge - Grand Veneur 2021
Značka: Alain Jaume

Červené víno z Côtes du Rhône spojuje jemnou ovocnost s kořeněnými tóny a zaoblenými tříslovinami. Jeho charakter nese pečeť vinařské zručnosti a tradice z oblasti Chateauneuf-du-Pape.

Vinice o stáří 55-70 let rostou na písčito-hlinité půdě a víno zraje v 500l dubových sudech. Jeho intenzivní tmavá barva odkazuje na bohatství zralého červeného ovoce, provensálských kořeněných tónů a jemného nádechu bílého pepře. V dochuti se projevuje minerální podtón, který odráží charakter terroir. Celkově se jedná o velmi harmonické víno, v němž se snoubí ovocné aroma s jemnými tříslovinami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre, Cinsault
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vinařství Domaine Grand Veneur, vlastněné Alainem Jaumem a jeho syny, je jedním z významných producentů v současné francouzské vinařské scéně. Jejich příběh je příkladem dlouhodobého a výrazného růstu kvality, což je zcela v kontrastu s klidnou a rozvážnou povahou obou generací. Stejně tak jako jejich temperament, i jejich vína zaujmou svou vyvážeností a charakterem. Za jejich úspěchem stojí jednoduchá filozofie - ruce Jaumových přinášejí kvalitu. To platí nejen pro špičková vína Châteauneuf du Pape, která získávají až 96 bodů a jsou zařazena mezi světovou elitu, ale i pro běžně dostupná vína Côtes du Rhône. Domaine Grand Veneur představuje vrchol kvality v oblasti Rhony, a to za cenově dostupné ceny - ideální volba pro každého znalce vína.

Rodinné vinařství Alaina Jauma se nachází v centru oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape. Zde se vyrábějí červená, bílá a růžová vína Côtes du Rhône, včetně vybraných reserv Côtes du Rhône. Dále se vinařství specializuje na kategorie cru du Rhône - Gigondas, Vacqueyras a Lirac a nabízí také několik červených a bílých vín Châteauneuf-du-Pape, z nichž nejznámější je "Les Origines". Vinařství se také pyšní novými produkty v podobě vín apelací Gigondas, Vacqueyras a Cotes de Ventoux, které odrážejí vysoký standard kvality Grand Veneur.

Rodina Jaume vlastní vinařství již od roku 1826, kdy zakoupila první vinice v apelaci Châteauneuf du Pape. Dnes má rodina téměř 80 hektarů vinic v apelacích Châteauneuf du Pape, Lirac a Côtes du Rhône. V roce 2003 přibyla i apelace Clos de Sixte v Liracu, která je považována za jednu z patnácti Cru údolí Rhony. Půda v této oblasti obsahuje písčité jíly a oblázky odložené řekou Rhonou po mnoho let, což dodává vínům unikátní charakter. Filozofie vinařství spočívá v tom, že skvělá vína vznikají z kvalitních hroznů a zachovávají sílu terroir. Vína se vyznačují harmonií ovoce, květin a jemných tónů koření, ať už se jedná o červená vína z odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, nebo bílá vína z Grenache blanc, Clairette a Roussanne. Stačí ochutnat Châteauneuf du Pape blanc „La Fontaine“ a prožít výjimečný zážitek plný vůně a chuti, který v sobě ukrývá krásu tohoto území.