Champagne Pierre Trichet - "Le Caractère" blanc de noirs Premier Cru, brut

Značka: Pierre Trichet

Opulentní a gurmánsky lahodné šampaňské z odrůd 50 % Pinot noir, 50 % Pinot meunier

Dostupnost Skladem
890 Kč
Champagne Pierre Trichet - "Le Caractère" blanc de noirs Premier Cru, brut
Značka: Pierre Trichet

LE CARACTERE BLANC DE NOIRS PREMIER CRU, BRUT

Cuvée Le Caractère Blanc de Noirs Premier Cru brut je vrcholné šampaňské od Pierra Tricheta. Aby byla jeho výjimečnost ještě zdůrazněnější, je lahvováno do speciální lahve „Symphonie“.

DEGUSTACE

VZHLED: Žlutá barva s výraznými jantarovými odlesky. Krémové perlení trvá dlouho, přičemž jemné bublinky neúnavně stoupají k povrchu a tvoří bohatou pěnu.

BUKET: Komplexní vůně, která na první nádech odkrývá tóny bílého ovoce a briošek. Po provzdušnění se objevují nuance fialek, bergamotu a tabáku.

CHUŤ: Opulentní a přesto vyváženě lahodná. Chuťový zážitek je plný žlutého ovoce, manga, broskví a limetky. Jemné podtóny sušenek a vanilky dodávají vínu příjemnou svěžest. Závěr je dlouhý a osvěžující. Tohle šampaňské je mnohovrstevnaté a okouzlující.

PÁROVÁNÍ: Skvěle doplní drůbež s krémovými omáčkami a hříbky nebo losos s fenyklovou omáčkou. Servírujte při teplotě 8 - 10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir), Pinot Meunieur
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

V malebné vesnici Trois-Puits, jižně od Remeše a v srdci podhůří Montagne de Reims, se nachází Maison Pierre Trichet. Toto vinařství, jehož vinice jsou označeny jako Premier Cru, je chráněným dědictvím, které se udržuje již tři generace. Jeho kořeny sahají až do roku 1947, kdy Antoinette Trichetová, manželka částečně invalidního Edmonda, založila první vinici. Jejich syn René a snacha Thérèse (rozená Didierová) pokračovali v rodinné tradici, přistěhovali se do Trois-Puits a v roce 1970 vysadili další vinice. Původně se vinařství nazývalo Champagne Didier-Trichet, ale v roce 1989 převzal vedení jejich vnuk Pierre Trichet, který roku 2014 změnil název na Champagne Pierre Trichet.

Dnes firma Pierre Trichet obdělává přibližně osm hektarů vinic a průměrně vyprodukuje 70 000 láhví ročně. Jejich vinice jsou osázeny tradičními odrůdami jako Pinot Meunier, Rulandské modré a Chardonnay, a také historickou odrůdou Rulandské bílé. Tyto vinice jsou pečlivě udržovány a produkují kvalitní hrozny, které se zpracovávají s ohledem na zachování dědictví a tradice regionu Champagne. Vína odpočívají v křídových sklepích z roku 1789, což dodává jejich charakteru a jedinečnosti.