Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape Grande Réserve 2021

Odrůdy Grenache 84%, Syrah 10%, Mourvèdre 6%. Strukturované a hutné Châteauneuf. Víno pochází ze 80 let staré vinice!

Dostupnost Skladem
770 Kč
Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape Grande Réserve 2021

Vynikající výběrová rezerva Châteauneuf-du-Pape představuje vrcholné umění vinařství i samotné apelace.

Aroma tohoto vína se vyznačuje tóny ostružin, koření, vanilky a jemné fialové květiny. Jeho chuť nabízí silnou strukturu s harmonickými taniny a subtilními nuancemi přezrálého červeného ovoce.

Hrozny pocházejí z vinic starých 80 let, které rostou v písčito-hlinité půdě, což přispívá k výjimečnému charakteru tohoto vína.

Zrání v baricích dává vínu dodatečnou hloubku a složitost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vítejte v rodinném vinařství paní a pana Bernardových, majitelů dlouholeté tradice ve vinařství, sahající až do 18. století. Nachází se pouhých 4 kilometrů severně od Orange v oblasti údolí Rhony, kde se táhnou jejich vinice na ploše 35 hektarů, rozmanitými odrůdami, typickými pro tuto oblast. Celková rozloha vinic, které vlastní, přesahuje 80 hektarů, zahrnující širokou paletu červených a bílých vín Cotes du Rhone a Villages. Zvláštní pozornost je věnována také vinicím v prestižní apelaci Chateauneuf du Pape, které pokrývají 7 hektarů. Většina této plochy je vyhrazena pro výrobu červených vín, přesto se zde každý rok produkuje omezené množství bílých vín, z nichž se mnoho dostane až do České republiky, a to ve formě 1000 lahví. Celková roční produkce přesahuje hranici 400 tisíc lahví, což svědčí o rozsahu a kvalitě jejich vína.