Domaine Vincent Grall - Sauvignon Le Manoir 2020

Výrazně minerální Sauvignon blanc z Loiry. Hezky ovocné a přímočaré víno, na nose zaujme aroma exotického ovoce!

Dostupnost Skladem
550 Kč
Domaine Vincent Grall - Sauvignon Le Manoir 2020

Sancerre Cuvée "Le Manoir" pochází z oblasti Le Manoir, která se nachází na jihovýchodním okraji obce Sancerre. Charakteristickým znakem je převládající křemenitý a křemenito-jílovitý terroir, s příměsí terre blanche, tedy kimmeridgienského podloží bohatého na vápenec a opuku. Lisování hroznů probíhá v celku, fermentace pak v dřevěných sudech o objemu 600 litrů, následuje pravidelná batonnage. Víno je finálně asamblážováno v nerezových tancích.

Barevně se prezentuje světlou a jiskrnou zlatou barvou. Aroma je výrazné, koncentrované, s tóny exotického ovoce a citrusů, doplněné jemným vanilkovým podtónem a lehkou minerální stopou. V ústech nabízí harmonické spektrum chutí, kde se mísí citrusy, kandované ovoce a bílé broskve. Závěr je dlouhý a osvěžující.

Doporučujeme servírovat k bílému masu, uzeným rybám nebo bramborám zapékaným se sýrem. Domaine Vincent Grall, jedno z nejmenších vinařství v oblasti, spravuje 4 hektary vinic v ekologickém režimu, produkuje vína, která dokonale odrážejí charakter daného terroiru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie