Louis Jadot - Pouilly Fuissé 2018

Značka: Louis Jadot

Bílé víno Pouilly Fuissé z oblasti Mâconnais fermentovaného v dubových sudech, zlatavě-zelenkavé barvy, jemné a elegantní.

Dostupnost Skladem
799 Kč
Louis Jadot - Pouilly Fuissé 2018
Značka: Louis Jadot

Bílé burgundské víno Pouilly Fuissé z oblasti Mâconnais nese podpis Louis Jadot. S částí vína fermentovaného v dubových sudech, následně zkombinovaného se zbytkem, vytváříme svěží, ovocné a přitom strukturované víno. Pouilly Fuissé od Louis Jadot je zlatavě-zelenkavé barvy, jemné a elegantní. Terroir této oblasti podtrhuje přírodní aroma odrůdy Chardonnay, s lehkými tóny oříšků, mandlí, grepů a citronu. Oživte svůj zážitek z bílého vína touto zárukou kvality od renomovaného vinařství.

Apelační území Pouilly Fuissé najdeme v srdci regionu Mâconnais v Burgundsku, zde se těší působivým postavením v rámci apelací. Tento pás zahrnuje renomovaná vína, jako jsou Pouilly Fuissé, Pouilly Loché, Pouilly Vinzelles a Saint Vérand, situované na jihu od Maconu. Vinice, s jílovito-vápencovým a křídovým podložím, mají optimální orientaci na východ a jihovýchod ve výšce 250-350 m nad mořem. Tato kombinace faktorů vytváří ideální podmínky pro vznik výjimečných bílých vín.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie