Marrenon - Luberon rosé Petula 2022

Značka: Marrenon

Špičkové růžové víno z údolí Rhony je krásnou ukázkou moderního francouzského stylu rosé vín, vyrobeno z odrůd 95% Syrah a 5% Grenache noir.

Dostupnost Skladem
249 Kč
Marrenon - Luberon rosé Petula 2022
Značka: Marrenon

Špičkové rosé víno z oblasti Luberon, připomínající lososově růžovou barvu, je symbolem excelence údolí Rhony.

Vůně láká tóny lesního ovoce, jahod a malin s jemným nádechem koření. Jeho šťavnatá a osvěžující chuť je harmonicky zaoblená, s dominancí červeného rybízu a lehkou exotickou podtextu manga. Toto vynikající růžové víno spojuje tradiční svěžest s výraznou chutí.

Oceněné víno, držitel zlaté medaile na Mondial du Rosé a uznávané v Guide Hachette 2021, je ideálním dárkem pro všechny milovníky dobrého vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.