Marrenon - Roséfine IGP rosé 2022

Značka: Marrenon

Základní růžové víno z údolí Rhony je krásnou ukázkou moderního francouzského stylu rosé vín. Svěžího, lehkého a ovocného, ála Provence.

Dostupnost Skladem
189 Kč
Marrenon - Roséfine IGP rosé 2022
Značka: Marrenon

Růžové suché víno z jižní Francie, z údolí Rhôny, je známé svými vyváženými charakteristikami. Barva světle lososová evokuje moderní růžová vína z Provence, ale chuť odráží robustnost a pevnou strukturu vín z údolí Rhony. Toto víno zdůrazňuje nejlepší prvky obou regionů. Vůně je svěží s tóny citrusového ovoce a květinovými podtóny. Chuť je elegantní, dlouhá a ovocná, s jemnými tóny citrusové svěžesti, typickými pro vína z Côtes de Provence. I když složení odrůdově kombinuje tradiční GSM (Grenache, Syrah, Mourvèdre), překvapivě se zde objevuje Merlot místo Mourvèdre, což dává vínu atypický, ale osvěžující charakter.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot, Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.