René Meyer - Riesling Croix du Pfoeller Vieilles Vignes 2020

Excelentní Ryzlink s tóny petroleje, kvalitativě srovnatelný s kategorií Grand Cru! Gurmánské víno s dlouhou dochutí.

Dostupnost Skladem
460 Kč
René Meyer - Riesling Croix du Pfoeller Vieilles Vignes 2020

PROCES VÝROBY: Vinařství se věnuje pečlivé a striktně manuální sklizni hroznů, která je následována důkladným ručním tříděním. Lisování probíhá pomalu a šetrně v pneumatickém lisu, po němž následuje fermentace v inoxových tancích s kontrolou teploty. Víno pak zraje ve velkých dubových sudech, tzv. foudre.

VELKÝ ROČNÍK 2020: Rok 2020 v Alsasku přinesl mírnou a vlhkou zimu, ale i brzké probuzení vinné révy. I přes nová omezení výnosů se sklizeň neztratila, díky horkému a suchému létu kvalita hroznů excelovala. Sklizeň začala brzy, již v září, a přinesla vynikající výsledky jak u odrůdy Pinot noir, tak u bílých odrůd.

DEGUSTACE: Riesling Croix du Pfoeller je víno plné finesy. Jeho bledě slámová barva s jemnými stříbrnými odlesky se bude s věkem prohlubovat. V aromatu najdeme tóny bílých broskví a kandovaného ovoce. Chuť je bohatá a komplexní, s dominantními tóny broskví, meruněk, fíků, grapefruitu a citrusů. Svěžest a mineralita tohoto vína jsou impozantní, stejně jako jeho dlouhá dochuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine René Meyer, umístěné v malebném městečku Katzenthal severozápadně od Colmaru, se pyšní dlouhou rodinnou tradicí ve vinařství. S 12,5 hektary vlastních vinic na svazích městečka, většina z nich s jílovito-vápenitým terroirem, produkují vína s bohatostí, plností a kořenitým aromatem. Vinařství v současnosti vede manželský pár Jean-Paul a Magali Meyerovi, kteří představují třetí generaci ve vedení firmy.

Historie vinařství sahá až do roku 1960, kdy začal René Meyer, syn zakladatele Paula Meyera, lahvovat vlastní vína s manželkou Marií. V roce 2000 převzal vedení jejich vnuk Jean-Paul. Nedávná modernizace vinařství zahrnovala instalaci nových technologií a přestavbu výrobních prostor a prodejny s degustační místností. Firma se zaměřuje na marketing a expanzi do zahraničí, podporovaná novým designem etiket, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale i vtipné.

Katzenthal, známé též jako Kočičí Údolí, se nachází v malebném údolí poblíž Colmaru. Městečko s žulovým terroirem poskytuje ideální podmínky pro vinohradnictví. Kromě poloh Grand Cru, jako jsou Schlosseberg, Florimont, Wineck-Schlossberg a Kaefferkopf, se zde nacházejí i další vinice jako Pfoeller, která produkuje výjimečná vína, dokazující potenciál regionu i v chladnějším klimatu.