Vinařství Jan Plaček - Chardonnay, pozdní sběr 2022

Tohle úžasně plné a strukturované Chardonnay, zrálo v sudu. 

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Chardonnay, pozdní sběr 2022

číslo šarže: 622

Krásná zlatavá barva napovídá o vyzrálosti hroznů. V elegantní vůni najdeme krásné koření, medovost. Osloví Vás aroma čerstvě upečeného chleba, přepuštěného másla s oříškovou dochutí. Chuť vína je zajímavá, kořenitá, plná, zralá.


Víno z České republiky, oblast Morava, podoblast Znojemská, obec, Moravské Bránice, trať Nová hora

 

 

Doporučené párování: Doporučujeme podávat ke krůtímu či králičímu masu doplněné o grilovanou zeleninu. Zajímavé spojení naleznete s grilovanými krevetami. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

Odrůdové složení:  Chardonnay

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Moravské Bránice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Nová Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.