Vinařství Jan Plaček - Hibernal, kabinetní 2022

Aromatický Hibernal, žluto zelenkavé barvy.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Hibernal, kabinetní 2022

číslo šarže: 1122

Víno s jásavou žluto zelenkavou barvou. Osloví vás svou výraznou intenzivní vůní citrusů, angreštu, černého rybízu, bylin a to výrazný projev jarní kopřivy nebo lipového květu. Chuť vína je lehká, šťavnatá, svěží, s jemnou kyselinkou a nepatrným zbytkovým cukrem.

Víno z České republiky, oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Mělčany, trať Veselá hora

 

Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám, k mořským plodům nebo k salátům.
Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C

Ocenění: Zlatá medaile Festwine 2023
               

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Mělčany
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Hibernal
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Veselá Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.