Vinařství Jan Plaček - Pálava, pozdní sběr, suché 2022

Víno je přesně v hranici suchého a polosuchého provedení, s necelými 6g/l zbytkového cukru.

Dostupnost Skladem
185 Kč 246,67 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Pálava, pozdní sběr, suché 2022

číslo šarže: 3022

Pálava z vinařství Jan Plaček, barva vína září žlutozelenkavou barvou. V jeho vůni se snoubí luční květiny, deštivá letní zahrada a čajová růže.

Chuť přenáší tuto harmonii s pikantní svěžestí. Pálava ztělesňuje hranici sucha a svěžesti, láká milovníky spíše sušších vín.

Ideální k lehkým letním dezertům, paštikám, kořeněným masům, jemným ovčím sýrům i olivám.

Podávejte vychlazené mezi 10 – 12 °C. Víno z Moravy, konkrétně z Moravských Bránic v oblasti Znojemská, sklizené z vinice Nová hora, nabízí skvělý zážitek.

 

Doporučené párování: Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními deserty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám.

Odrůdové složení:  Pálava

Obsah alk.: 14 %

Získaná ocenění:  Zlatá medaile Festwine 2023

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Moravské Bránice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Pálava
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Nová Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.