Vinařství Jan Plaček - Rulandské Modré, výběr z hroznů 2018

Víno s poutavou, karmínovou barvou s granátovými odlesky. 

Dostupnost Skladem
239 Kč 318,67 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Rulandské Modré, výběr z hroznů 2018

Víno s poutavou, karmínovou barvou s granátovými odlesky. Vůně vína je elegantní, bohatá. Najdeme zde stopy podzimního ovoce – maliny, ostružiny, švestky. Chuť působí svěžím plným sametovým dojmem. Zrálo v dřevěném sudu objemu 500 litrů.

Víno z České republiky, oblast Morava, podoblast Znojemská, obec Moravské Bránice, trať Nová hora

 

Doporučené párování: Podávejte při teplotě 12 - 14 C k pečeným masům, jemným úpravám zvěřiny i jiných tmavých mas, pernaté zvěři, nadívané drůbeži a k aromatickým tvrdým sýrům.

Odrůdové složení:  Rulandské Modré

Obsah alk.: 14 %

Získaná ocenění: Stříbrná medaile - Festwine

                                  Medaile TOP 77

                                   Stříbrná medaile Grand Prix Vinex

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Moravské Bránice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Nová Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.