Vinařství Jan Plaček - Rulandské Šedé, kabinetní 2022

Zlatožluté Rulandské šedé - ovocné, plné s dlouhotrvajícím závěrem.

Dostupnost Skladem
195 Kč 260 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Rulandské Šedé, kabinetní 2022

číslo šarže: 4022

Zlatožlutá barva Vás přímo vybízí k ochutnání tohoto vína. Vůně je ovocná, se stopou meruňky a pomeranče. Najdeme zde také stopy opražených oříšků, mandlí s jemným aroma přepuštěného másla. Chuť vína je plná, hebká, s dlouhotrvajícím závěrem.

 

Doporučené párování: Doporučujeme podávat ke kořenitým jídlům, rybím specialitám, nebo třeba ke krémovým polévkám. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

 

Odrůdové složení: Rulandské Šedé

Obsah alk.: 11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Mělčany
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Rulandské šedé (Pinot gris)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Veselá Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.