Vinařství Jan Plaček - Sauvignon, pozdní sběr 2022

Krásně suchý, žluto zelenkavý Sauvignon - zemitý, travnatý, šťavnatý. Jen 0,2 g/l zbytkového cukru.

Dostupnost Skladem
175 Kč 233,33 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Sauvignon, pozdní sběr 2022

číslo šarže: 522

Barva vína je žluto zelenkavá. Ve vůni dominuje zemitost, travnatost a šťavnatost. Můžeme zde najít aroma kopřivy, černého rybízu, kvetoucího bezu.

Chuť vína je osvěžující, šťavnatá s pikantní kyselinkou. Koresponduje s vůní vína.

Doporučené párování: Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C k různým úpravám ryb, k těstovinám, skvěle se bude doplňovat s tradiční českou kuchyní, ze sýrů volte Bláťácké zlato.

Ocenění: Stříbrná medaile Král vín

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Moravské Bránice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Nová Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.