Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K4 Jindřich IV Staré 2021

Víno zlatožluté barvy a nádherné viskozity.

Dostupnost Skladem
309 Kč 412 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K4 Jindřich IV Staré 2021

číslo šarže: 11/21

Už od pohledu naznačuje jeho velikost. Vůně je neskutečně mohutná a komplexní. Mísí se tóny čerstvě oloupaných grepů, šťavnatých a přezrálých meruněk, červených letních jablíček, kandovaného pomeranče s dlouhým kořenitým a minerálním závěrem. Chuť je velmi bohatá, šťavnatá a živá, kde dominují zralé meruňky, grepová šťáva, sladká kořenitost se slanou dochutí. Nadvakrát sbírané hrozny macerovaly 24 hodin před lisováním.

Víno kvasilo a bylo mícháno na kvasnicích 5 měsíců v nerezové nádobě. Jedna nádoba byla do 1g cukru a víno bylo extrémně minerální a mohutné a druhá nádoba se zastavila kolem 3g cukru, což dalo výrazně ovocný a šťavnatý Ryzlink. Následným scelením pak vzniklo neuvěřitelně komplexní, mohutné a velké víno, které nese jméno mého syna Jindřicha IV., kterému jsem jej věnoval. Jde o jedenáctý ročník tohoto vína z rodinné řady.

  • barva vína je slámově žlutá s vyšší viskozitou
  • na nose dominuje vůně meruněk, přezrálých citrusových plodů a minerality
  • v chuti je naprosto perfektní, navazuje tak na vůni, minerální, krásně ovocný rýňák, plné s neskutečně krásnou šťavnatou meruňkovo citrusovou dochutí v kombinaci s výraznou mineralitou

Doporučené párování: Tohle výrazné víno snese tučnější druhy mas, nebo variaci sýrů a uzenin na prkénku.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 13,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dobré pole
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Staré
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.