Vinařství Sonberk - Muškát Moravský 2023

Suchý a velmi lehký typ Muškátu Moravského. Ukázkové aroma, které není agresivní ale velmi příjemné!

Dostupnost Skladem
215 Kč 286,67 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Muškát Moravský 2023

Světle žlutá barva vína s jiskrnými zelenkavými odlesky vás okouzlí. Jeho intenzivně osvěžující vůně přináší do nosu výraz čerstvě rozmačkaných hroznů a sušené pomerančové kůry s jemným nádechem muškátového listu. V chuti tento nápoj lahodně působí, je suchý a ovocný, s citrusovo-kořenitým závěrem, který vás okouzlí a zanechá vám nezapomenutelný dojem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Muškát Moravský
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.