Vinařství Sonberk - Tramín 2021 Noble rot

Sladký botrytický Tramín, klenot mezi přírodně sladkými vína. Je plný medu a exotického ovoce. Víno ze skvělého ročníku, vhodné na dlouhé archivování.

Dostupnost Skladem
460 Kč 613,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Tramín 2021 Noble rot

Barva tohoto vína lákavě září zlatým odstínem, zatímco jeho intenzivní vůně přináší květnaté aroma doplněné sušeným ovocem, medem a exotickým kořením jako je hřebíček a badyán. Chuť je plná koncentrovaného lesního medu, nabízí hustou a intenzivní paletu exotického ovoce a koření. Sladkost je příjemně vyvážena pikantní kyselinou, čímž vzniká velmi intenzivní a okouzlující dojem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Sladké
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.