Weingut Carl Loewen - Riesling Laurentiuslay 1er Lage Alte Reben 2019

Velmi minerální víno. Dlouhá dochuť, extraktivní, vícevrstevné.

Dostupnost Skladem
550 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Laurentiuslay 1er Lage Alte Reben 2019

Tohle víno od Carla Loewena je klasickým Moselským ryzlinkem. Velmi minerální víno z prudké terasovité vinice, plné velkých břidličných kamenů, vše takřka na skále. Velmi dlouhá dochuť, extraktivní, vícevrstevné. Vinice v kategorii Erstes Gewächs, stáří cca 100 let. Přes 90% pravokořenná réva. Spontánně kvašené, dřevěný sud 1000 litrů, minimum síry.


Laurentiuslay patří mezi nejlepší moselské vinice a právem ji v zahraničí přisuzují kvalit pro vinice "Grand Cru". Víno zde bylo vysázeno již před 1. světovou válkou a ve skoro nezměněné podobě zde roste dodnes. Až 100 let staré hlavy dávají vzniknout výjmečnému moselskému Rieslingu. Velmi elegantní, plné a extraktivní víno s jemnou aromatikou a dlouhou kořenitou dochutí. Naše nejprodávanější víno od Carla Löewena, díky úžasné komplexnosti se není čemu divit. Škoda, že se vypije mladé, neb má i výborný potenciál ke stárnutí.

 

  • jasná zlato žlutá barva
  • na nose výrazný ovocný buket žlutého šťavnatého melounu, červených jablek a sladko-šťavnatých hrušek,  je kombinován s minerálností a všemi druhy bylinných vůní.
  • v ústech je víno plné, široké, bohaté, minerální, lehce slané, hotová exploze chutí!

 

Doporučené párování: mořský vlk na grilu, plody moře a k tomu zeleninový salát

Odrůdové složení: Riesling

Obsah alk.: 12 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.