Weingut Carl Loewen - Riesling Ritsch GG 2019

Nejvyšší třída moselských Rieslingů  "Großes Gewächs". Terroir vinice Ritsch dodává vínu typické projevy citrusů, které dodávají vínu svěžest.

Dostupnost Skladem
799 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Ritsch GG 2019

Tohle limitované víno je sázkou na jistotu, pokud hledáte něco speciálního. Vinice Ritsch, v nejvyšší kategorii Grosses Gewächs, patří mezi nejlepší polohy na Mosele a zároveň nejexponovanější. Vínům z této vinice dominuje vysoká mineralita a výraznější ovocná kyselinka. A když Vám navíc hodně vyzrají hrozny, jste jen krůček k vytvoření jedinečného vína.

Úžasná harmonie a komplexnost vína. Dnes je víno ještě velmi mladé, osobně doporučuji podobná vína pít nejdříve po 5-10 letech od sklizně.Vzhledem ke strmým svahům musí být hrozny sbírány ručně a údržba půdy a vinné révy je mimořádně náročná na práci. Jak na vinici, tak ve sklepě se otec se synem snaží zasáhnout co nejméně. Nepoužívají hnojiva, používají co nejméně pesticidů a kvašení hroznů probíhá spontánně s přirozenými kvasinkami hroznů. Vína leží na kvasnicovém sedimentu až těsně před plněním do lahví a plní se do lahví co nejčistší

 

  • ve sklenici jasná citrusově žlutá barva
  • na nose vůně citrusů, broskví, hrušek a žlutých jablek s nádechem benzínu a koření.
  • na patře suché, středně plné s vysokou kyselinkou. Na patře můžeme cítit hlavně primární tóny jako jablko, citron, broskev, med a mokrý pazourek

 

Doporučené párování: Králík na smetaně s brambory na másle

Odrůdové složení: Riesling

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.