Weingut Carl Loewen - Riesling Varidor 2022

Suchý a hezky řízný Riesling s jemným minerálním tónem. Fermentace v nerezu a poté zrání 3 měs. v dřevěném sudu.

Dostupnost Skladem
315 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Varidor 2022

Carl Lowen VARIDOR Riesling

Toto víno pochází z vinice osázené klony z nejstarší pravokořenné německé vinice Maximin Herrenberg. Název VARI DOR odkazuje na variace stovek různých klonů starých vinic. Hrozny, malé kuličky s vysokým extraktem, dávají vínu nezaměnitelný charakter, říznost a dlouhou dochuť. Má výraznou minerální vůni i chuť.

Fermentace probíhá spontánně v nerezu, následovaná tříměsíčním zráním v dřevěném sudu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.