Domaine Chevallier - Chablis Premier Cru "Montmains" 2021

Ukázkové Chablis z kategorie 1er Cru, starší vinice, delší zrání na sudech, vhodné do archivu. Víno pro gurmány.

Dostupnost Skladem
840 Kč
Domaine Chevallier - Chablis Premier Cru "Montmains" 2021

Vína z oblasti Chablis, jsou celosvětově vyhledávaná bílá vína z Francie, díky svoji neuvěřitelné svěžesti, minerality a pro jejich křišťálovou čistotou.

STÁŘÍ VINIC: 37let
TERROIR: podloží kimmeridgien, půda jílovito-vápencová

TERROIR A VÝROBA: Premier Cru hrozny pocházejí z vinice Montmains, jihozápadně od Chablis na levém břehu řeky Sereiny. Svah s východní expozicí získává ranní slunce a zároveň ochranu před chladnými větry. Půda zde je tenká, jílovitá, s Kimmeridgianským vápencem, což dává vínům čerstvost a minerálnost.

VÝROBA: Hrozny jsou mechanicky sklizněny a lisovány vcelku. Fermentace i zrání probíhá ve starších dubových sudech po dobu 9 - 10 měsíců.

DEGUSTACE: Zářivě žluté víno s jemnými zelenými odlesky. Vůně plná žlutého ovoce, pražených mandlí, vanilky a lehce opékaných toastů. V ústech má přímou strukturu a minerální charakter. Skvělé víno pro další zrání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Vinařství Claude Chevallier, najdeme v malebné vísce v Montallery, nedaleko Chablis, spojuje tradici a kvalitu. S rozlohou 15 hektarů vinic v oblasti Chablis, Courgis a Beines se specializuje na Petit Chablis, Chablis a vzácný 1er Cru "Mont-mains" s omezenou produkcí 0,4 ha. Kombinace lokalitní historie a precizní vinifikace ztělesňuje výjimečnost Chevallierových vín.

Domaine Chevallier, založené v roce 1986 bratry Jean-Louisem a Claudem Chevallierovými, vyniká vinařskou tradicí rodiny sahající až do roku 1788. Předci této staré vinařské rodiny hospodařili v Courgis, přibližně 5 km od Montallery, kde bratři zasadili první vinice. Claudův vášnivý přístup k vinařství a Jean-Louisovo angažmá v pěstování obilovin utvářejí silný základ pro Domaine Chevallier. S rozlohou přibližně 15 hektarů vinic na jílovito-vápencových půdách se zaměřují na lehkost a minerálnost vín. Claude Chevallier, vedením od roku 1992, se věnuje vinifikaci s precizností, kde základní vína zrájí v nerezových tancích a Chablis Prestige a 1er Cru částečně na starších barikových sudech. Ročně produkují 75 000 láhví, snadno spojující tradici s moderním vinařstvím.