Domaine de la Choupette - Bourgogne Côte d´Or blanc 2021

Skvělé základní a lehce minerální Chardonnay s výraznými tóny ovoce a pikantní kyselinkou na závěr.

Dostupnost Skladem
690 Kč
Domaine de la Choupette - Bourgogne Côte d´Or blanc 2021

Toto víno bylo školeno na jemných kalicích v dubových sudech, z nichž polovina je nových a polovina je použitých 1 až 3 roky. Doba ležení činí 10 měsíců, s doporučenou archivací až do roku 2029.

Světle zlatá barva s zelenými odlesky zvěstuje květinový buket s tóny mandlí a sušeného ovoce. Chuť je bohatá a máslová s nuancemi briošek, koření a exotického ovoce. Vynikající v kombinaci s drůbežími pokrmy a smetanovými omáčkami.

Apelace Bourgogne Côte d'Or byla zavedena k odlišení vín z tohoto vynikajícího terroiru od ostatních burgundských vín, která nesplňují požadovanou kvalitu.

Proces výroby zahrnuje ruční sklizeň a pečlivé třídění hroznů. Alkoholická fermentace probíhá při nízkých teplotách ve velkých kádích, následovaná malolaktickou fermentací v dubových sudech. Víno poté odpočívá na jemných kalech po dobu 10 měsíců s pravidelnou batonáží.

Degustace odkrývá víno se svůdnou barvou a složitým aromatem. Chuť je harmonická, s bohatou texturou a svěžím, dlouhým závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Rodinné vinařství založené v září 1992 je umístěné v centru vesnice Santenay na jižním konci Côte de Beaune, odkud spravuje 13 hektarů vinic. Dvojčata Jean Christophe a Philippe jsou třetí generací vinařské rodiny Gutrin a mají ve svém vlastnictví 45 parcel v apelacích Santenay, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet a Maranges. S úctou k tradičním postupům regionu Burgundsko, které založily jeho pověst, se v Domaine de la Choupette věnují ekologickému zemědělství. Vinice jsou péčí orány a zachovává se organická hmota, což vytváří přirozené hnojivo. Vinice s klasifikací 1er cru mají udržovaný travnatý porost, který podporuje přirozenou vlhkost a pomáhá koncentraci plodů. S cílem zachovat biodiverzitu minimalizují používání chemických přípravků. Domaine de la Choupette je butikové vinařství s malou produkcí, ale vysokou kvalitou, což dělá jejich vína velmi vyhledávanými po celém světě.