Domaine Lathuilière Gravallon - Cru Beaujolais - Morgon LES CHARMES 2018

Nefiltrované Beaujolais z odrůdy Gamay. Je výrazné a koncentrované, víno bohaté na aroma černého ovoce a závěr chuťi je neskutečně dlouhý

Dostupnost Skladem
499 Kč
Domaine Lathuilière Gravallon - Cru Beaujolais - Morgon LES CHARMES 2018

Terroir: podloží tvoří žuly a prehistorické sedimenty.

MORGON:

Geologická komplexnost místního terroiru odráží zvětralé horniny s různým obsahem jílu. Morgonská vína jsou aromatická, s mladými tóny peckového ovoce, především třešní a višní. Zaznamenat lze i výrazné nuance skořice, lékořice a zázvoru. Tyto bohaté vína s výraznou strukturou obsahují dozrávající třísloviny a dlouhodobě vykazují schopnost vývoje. Morgonská vína jsou známá svou schopností proměny a vývoje do komplexních a aromatických vín.

Hrozny pro toto víno pocházejí od malých pěstitelů, kteří procházejí přísnou selekcí, a jsou pečlivě vybrány Cédricem. Vinifikace zahrnuje karbonickou maceraci a tradiční fermentaci v betonových nádržích po dobu 8–10 dní. Po dokončení alkoholické fermentace následuje zrání v nerezových tancích po dobu dvanácti měsíců.

Výsledné víno má tmavou granátově červenou barvu s inkoustovými odlesky. Aroma černého a červeného ovoce je jemné a delikátní. Chuť je výrazná a koncentrovaná, s tóny červeného ovoce a plně vyzrálými tříslovinami. Dlouhý závěr zdůrazňuje typický lékořicový podtón pro Morgon. Doporučené párování zahrnuje grilovaný flank steak, entrecôte, zvěřinu nebo zralé kravské sýry. Pro optimální projev se doporučuje dekantace před podáváním, a ideální teplota servírování je 18–20°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Beaujolais Villages
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie