Vinařství Baláž - Merlot 2021 edice Baláž

Velmi povedený výběrový Merlot z produkce rodinného vinařství Baláž. Elegantní a vyvážený Merlot s atraktivní aromatikou a středně dlouhým komplexním patrem.

Dostupnost Skladem
205 Kč 273,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Merlot 2021 edice Baláž

číslo šarže: 34-21

Víno tmavě červené, výrazné barvy. Nos vína je čistý a přímý, s elegantní a typickou odrůdovou aromatikou vyzrálého peckového ovoce, povidel, sladkého koření, sušených bylinek a květů fialek a v závěru s jemným nádechem hořké čokolády a čerstvě mleté kávy.
Patro vína je suché, přímé a vyvážené, se svěží ovocnou kyselinou, středním tříslem, krémovým ovocně kořenitým projevem a středně dlouhou dochutí s tóny peckového ovoce, květů sušených fialek a zázvoru.

Víno vhodné k párování k červeným masům, zvěřině, kvalitním paštikám a masovým výrobkům a zrajícím aromatickým sýrům.

viniční trať: "Výsluní" se nachází v katastru vinařské obce Drnholec. Jedná se polohu s nadmořskou výškou cca 230 m.n.m s jihozápadní expozicí. Půdy zde tvoří hlinité spraše a předkvarterní karbonátové štěrky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Drnholec
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Výsluní
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.