Vinařství Baláž - Ryzlink Rýnský 2022

Ryzlink rýnský s jemnou ovocně - květinovou aromatikou a svěžím dlouhotrvajícím patrem.

Dostupnost Skladem
175 Kč 233,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Ryzlink Rýnský 2022

číslo šarže: 22-22

Ryzlink rýnský s jemnou ovocně - květinovou aromatikou a svěžím dlouhotrvajícím patrem.

vzhled vína: Zlatavě žlutá barva.

nos: Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající aromatikou s tóny vyzrálého tropického ovoce, sušeného ovoce a sušené citrusové kůry v závěru s nádechem lehké kořenitosti.

patro: Patro vína je polosuché a přímé s vyváženým poměrem zbytkového cukru a svěží citrusové kyseliny s vyzrálým projevem peckového a tropického ovoce a středně dlouhou ovocně minerální dochutí.

doporučujeme: K běžnému pití a degustaci k bílým k sladkovodním i mořským rybám a plodům moře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.