Vinařství Filip Mlýnek - Pálava 2022 Svidrunk polosladké

Hrozny této Pálavy, byly napadeny ušlechtilou plísní botrytis cinerea. Aroma vína je výrazně po rozinkách!

Dostupnost Skladem
255 Kč 340 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Pálava 2022 Svidrunk polosladké

Hledáte-li typickou, ukázkovou Pálavu z kopců okolí Pálavy, tak tahle Pálava od Filipa Mlýnka je jasnou volbou! Dlouze budeme na tenhle povedený ročník vzpomínat! Výrazné aroma kandovaného ovoce, rozinky a medové včelí plásty.

Vzpomínáte jak Obelix spadnul do Druidova kotle s kouzelným lektvarem? Jako by hrozny téhle Pálavy byly ponořeny ve stejném kotli. Nabušená, výrazná Pálava!

 

Doporučené párování: Doporučujeme k ostrým pokrmům, nejlépe asijská kuchyně, výrazné zrající sýr, nebo dezerty.

Odrůdové složení: Pálava

Obsah alk.: 14 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Pálava
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Svidrunk
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.