Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Dunajovský kopec

Ryňák od Filipa Mlýnka "tučnějšího" střihu, pochází z 15 let starého vinohradu, který v poslední době začíná plodit opravdu zajímavé hrozny a díky tomu se postupně projevovuje písčito-vápenité podloží.

Dostupnost Skladem
239 Kč 318,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Dunajovský kopec

Ryňák od Filipa Mlýnka "tučnějšího" střihu, pochází z 15 let starého vinohradu, který v poslední době začíná plodit opravdu zajímavé hrozny a díky tomu se postupně projevovuje písčito-vápenité podloží.
Německá genetika klonu Ryzlinku Rýnského Selecta, dává každoročně stejný směr Ryňáku z Dunajovských kopců.

 

  • Aromatika typu Reingau styl, plnější lípová vůně se slaným nádechem po botrytis cinerea.
  • Chuť je středně plná s příjemnou pitelností a slaným dojmem na dochuti.

Doporučené párování: tučnější maso z grilu, vídeňský řízek se salátem.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 12,5 %

 

Ryzlink rýnský je označován za krále vín. Je to starobylá odrůda velmi ceněná odrůda pocházející z Německa. Odrůda je považována za nejkvalitnější ze severních vinohradnických oblastí. Vína Ryzlinku rýnského mají zelenožlutou barvu a s přibývající zralostí se objevují zlatavé odstíny. Vína vynikají širokou škálou vůní podle půdního typu a ročníku. Vůně mohou být ovocné – broskev, nezralé jablko, citronová kůra. Mohou být i kořenité, minerální, zemité i kouřové.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Dunajovský kopec
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.