Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Mitrberk

  • Parádní Ryzlink Rýnský z vyhlášené viniční trati Mitrberk. Že je Vám název tratě povědomý? Ano jedná se o trať Mitrberk z vinařství Sonberk, který tuhle trať obhospodařuje.
Dostupnost Skladem
245 Kč 326,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2022 Mitrberk

  • Skvěle ovocný typ Rýňáku, meruňky zde hrají prim jak v chuti tak ve vůňi. Vůně je lehce minerálně-ovocná, najdeme zde lehký náznak olejovitosti. Starý vinohrad z Popic, který plodí zajímavé a jedeny z nejlepších Ryzlinků na Jižní Moravě
  • Tohle víno je příjemně nasládlé s krásnou fresh kyselinou, která podporuje divokost a ovocnost vína. Můžeme zde najít výrazné tóny přezrálé meruňky.
  • Závěrem, chuť je střeně plná, řekl bych příjemně osvěžující a také s příjemným, ovocným závěrem!

Doporučené párování: lehce pikantní kuřecí kung pao.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.