Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Mlýnská

Typický ukázkový „vlašák“ z Dunajovských kopců, vyhlášené viniční trati Mlýnská v Dolních Dunajovicích. Jemný minerál a odrůdové aroma.

Dostupnost Skladem
235 Kč 313,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2022 Mlýnská
Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink Vlašský 2022 Mlýnská
Novinka Tip

Víno nabízí minerální chuť s jemnými tóny rozinek a osvěžující kyselinkou. Vůně je obohacena ušlechtilou plísní botrytis cinerea s subtilními hrozinkovými podtóny. Ideální pro každodenní pití, přináší příjemný zážitek pro vaše chutě.

 

Doporučené párování: Ryby na grilu, nejlépe si vychutnáte s tuňákem, grilovanou zeleninou a kuskusem.

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.