Vinařství Mikrosvín Mikulov - Pálava 2022

Dostupnost Skladem
217 Kč 289,33 Kč / 1 l
Vinařství Mikrosvín Mikulov - Pálava 2022
Vinařství Mikrosvín Mikulov Pálava 2022
Akce

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Pálava
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika

Vinařství Mikrosvín, situované v samotném srdci Pálavy, se řídí filosofií "Víno dělají lidé". Tato tradice se zde vznikla již v devadesátých letech, kdy se zrodila první přívlastková a ledová vína v České republice. S více než 400 hektary vinic, šetrně opečovávanými v úrodných půdách, každoročně vzniká na 200 000 lahví vína, které získává prestižní ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí.

Rozkládající se na 420 hektarech výrazně vápenité půdy, vinařství Mikrosvín poskytuje vínům nezaměnitelnou minerální až kořenitou chuť s výraznou strukturou. Jeho vlajkovou lodí je Ryzlink vlašský, symbol pálavského regionu.

Značka Flower line produkuje přívlastková vína, zdůrazňující primární aromatické vlastnosti odrůd, jejich ovocnost a plnost. Charakteristické chutě odrůd jsou nejlépe patrné v nejvyšší přívlastkové řadě Traditional line.

Pro milovníky šumivých vín jsou tu lahodné sektové vína, dozrávající tradičně na kvasnicích i více než 42 měsíců.

Mikrosvín se může pyšnit mnoha oceněními, včetně titulů Vinař roku 2019, 2015 a Stříbrného Vinaře roku 2021. Získal také ocenění Champion Valtických vinných trhů 2019 a pravidelně získává medaile na prestižních soutěžích, jako jsou Prague Wine Trophy, Oenoforum, Vinalies Internationales, Salon vín ČR, Great American IWC, International Wine Challenge, Concours Mondial de Bruxelles, Decanter a další.