Vinařství Šoman - Ryzlink Vlašský 2022 - Levá Bavorská

Neuvěřitelně nabušený Vlašák, tohle je komplexní, expresivní a minerálně slané víno!

Dostupnost Skladem
235 Kč 313,33 Kč / 1 l
Vinařství Šoman - Ryzlink Vlašský 2022 - Levá Bavorská

číslo šarže: 31/22 Levá Bavorská

Barva je jasně zelinkavě-zlatá. Ovocité aroma s převahou angreštu a rovněž ovocitá a minerální chuť předurčují tento parádní vlašák k dalšímu zrání na láhvi.

 

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Doporučené párování: Skvěle se hodí k výrazné úpravě sladkovodních ryb, ale i krevety, přírodní vepřové nebo tvrdé sýry.. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  13 %

Ocenění: Zlatá medaile VINUM JUVENALE, CHAMPION výstavy vín BŘEZÍ, ZM Hustopeče

 

Ryzlink vlašský je stará, odrůda vinné révy a je prokázáno, že k odrůdě Ryzlink rýnský nemá žádný příbuzenský vztah. Nejčastěji se uvádí, že vznikla ve Francii, odkud se rozšířila do okolí Heidelbergu, do Porýní a později, v 19. století do oblasti Dolního Rakouska a do Maďarska. Ve Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941. Ryzlink Vlašský je pro vinařství Šoman stěžejní odrůdou a to nejen díky poloze. Tento Vlašák pochází z hroznů přímo pod Pálavou kousek od Perné, trat Levá Bavaorská. Jejich Vlašák je každoročně velmi dobře hodnocen na různých výstavách a soutěžích a to i v zahraničí. Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma sušených plodů, fíku ale i lipového květu. Harmonická medová chut s tóny sušených plodů, lehkou mineralitou a křupavou kyselinkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Levá Bavorská
Země původu: Česká republika