12 Lunas Garnacha

Suprové víno z odrůdy Garnacha, která je autochtonní v oblasti Somontano DO. Víno je živé, energické, plné svěžesti a sluníčka.

Dostupnost Skladem
385 Kč
12 Lunas Garnacha

Toto víno se prezentuje třešňově červenou barvu s vysokou vrstvou a fialovými okraji. Aromatický profil je živý a svěží, odkrývající intenzivní tóny zralého červeného ovoce.

Hrozny procházejí fermentací po dobu přibližně 10 dnů, s teplotními výkyvy od 18°C na začátku až po vrcholných 28°C ke konci. Po šetrné maceraci se víno opatrně odděluje od hroznových slupek a přenáší se do jiných nádob. Zde prochází přirozeným dekantačním procesem před plněním do lahví, což usnadňuje gravitace.

Víno skvěle doplňuje pokrmy jako telecí, kojené telecí maso, drůbež a jehněčí maso, vytvářející harmonické spojení chutí a aromat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Vino de Autor
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache/Garnacha
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Somontano
Země původu: Španělsko

El Grillo y La Luna ("Cvrček a měsíc") v Barbastro vzniklo v roce 2007 s jediným záměrem: vytvářet vína s duší a unikátním charakterem. I přesto, že patří k nejmenším vinařstvím v oblasti Somontano DO s 53 hektary vlastních vinic a roční produkcí do 250 tisíc lahví, rodinná firma si zakládá na kvalitě. Celá úroda je pečlivě sklízena a selektována ručně. Termín sklizně není daný předem předpisy, ale určuje se s láskou a péčí přímo ve vinicích, kde se ochutnávají hrozny. Výsledkem jsou výjimečná vína, která dokonale vyjadřují terroir a odrůdu hroznů.

„Trpělivost“ je synonymem vinařství a pečlivého, odhodlaného přístupu ke vzniku kvalitních vín. S dlouhou tradicí a vědomím, že skvělé víno začíná v vinicích, se nechávají vést optimální zralostí každé odrůdy na každém pozemku. Každé víno se vyrábí s maximálním respektem k jedinečným charakteristikám každého ročníku a uvolňuje se k prodeji až poté, co dosáhne dokonalosti. Vína Grillo se tak odlišují nejen svým zráním, ale také jedinečným designem láhví, který získal ocenění „Nejlepší design lahve“ na mezinárodní soutěži Wine & Spirit Competition – IWSC: Wine Artwork & Bottle Design.